Konverzní kit FLEXCAR na E85 - 4 válec Tisknout

Přestavba FLEXCAR Professional na Ethanol E85 3 a 4 válec

Konverzní kit FLEXCAR Professional

Počet válců: 3 - 4
Automatické detekce paliva
Výrobce: Spolková republika Německo
Záruka 24 měsíců

Cena : 4 690 Kč bez zápisu do TP
dodatečný zápis do TP: 1 590 Kč
všechny ceny jsou včetně DPH
Cena: 5 690 Kč se zápisem do TP
všechny ceny jsou včetně DPH
 


Další obrázky konverzního kitu FLEXCAR Professional

Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek Zvětšit obrázek

Profesionální přestavba s možností zápisu do Technického průkazu

Jednotka FLEXCAR Professional je legální přestavba schválená Ministerstvem Dopravy ČR pro provoz na pozemních komunikacích a zapisuje se do Technického průkazu vozidla jako alternativní palivo Ethanol E85.

Jednotka je vyvinuta a vyráběna v Německu a prošla testy akreditované zkušebny Dekra Automobil a.s. zaručující bezproblémový start při teplotách pod bodem mrazu, automatické rozpoznání paliva, nezapisování chyb v palubním systému vozidla a testem elektromagnetické kompatibility.

Přestavbu automobilu lze realizovat u vozidel s benzínovými motory s nepřímým vstřikováním.
Po nainstalování jednotky lze jezdit na čistý Ethanol E85, benzín anebo směs těchto paliv, která se tankuje do původní benzínové nádrže.

Funkce jednotky - optimální chod a spotřeba paliva

Jednotka je vybavena čidlem teploty a snímá otáčky motoru. Díky těmto čidlům jednotka FLEXCAR Professional spolehlivě zvládne studené starty na Ethanol E85, kdy nadávkuje palivo přesně dle  teploty motoru při studeném startu. Díky snímání otáček motoru jednotka reaguje a přesně dávkuje palivo v jednotlivých režimech chodu motoru.

Jednotka FLEXCAR Professional je vybavena autodetekcí paliva, která funguje na 90% všech automobilů a detekuje palivo ve 2 krocích. Mimo režimu autodetekce lze manuálním přepínačem nastavit režimy „Benzín“ anebo „Ethanol E85“.

Je nutný zápis jednotky do TP?

 • přestavba se zápisem je jediná možnost jak provozovat vozidlo legálně na pozemních komunikacích.
  Vyšší cena přestavby vozidla je dána odpovědností servisního místa za řádnou instalaci, zápis do TP a systému Ministerstva dopravy "DAVOZ".
 • přestavba bez zápisu do TP je levnější, avšak takto přestavěné vozidlo není způsobilé provozu na pozemních komunikacích.
  Pokud uživatel jednotku odpojí a na kabeláž se zapojí SOS konektor (cca 1 minuta) dodávaný s každou sadou, tak je automobil opět způsobilý k provozu na pozemních komunikacích, nemůže však jet na Ethanol E85, ale pouze na benzín. Instalaci lze zvládnout i svépomocí, riziko za nesprávnou instalaci však nese přestavitel. Doporučujeme proto instalaci u nás. Zápis lze provést i dodatečně, je však zpoplatněn a v případě instalace mimo autorizovanou síť, vám bude autorizovaný servis účtovat i instalaci, neboť musí vozidlo podrobit diagnostice, zda byla jednotka správně naistalována a nastavena.
   

Možnosti nastavení jednotky

Zvětšit obrázekJednotka je vybavena speciálním softwarem pro komunikaci s PC, kde lze přizpůsobit chod jednotky od motocyklů, přes 3,4 válcové motory, až po 12 válcový motor při dosažení nejlepší spotřeby a funkčnosti systému na automobilu či motocyklu. Zejména lze přesně nastavit harmonogram obohacení směsi při jednotlivých teplotách studeného startu a obohacení směsi v jednotlivých režimech chodu ve volnoběhu, či vysokých otáčkách. Lze nastavit a vzájemně kombinovat 36 různých parametrů.

 

Kvalita výroby

Zvětšit obrázekJednotka FLEXCAR Professional je vyráběna na automatické výrobní lince Německou firmou ELOTEC® Fischer Elektronik GmbH s precizní kvalitou výroby. Společnost ELOTEC® Fischer Elektronik GmbH je držitelem certifikátu ISO 9001:2008
Jednotka je uložena v celokovovém pouzdře zalitá speciální hmotou odolnou vůči otřesům, vodě, prachu a teplu. Kabeláž je odnímatelná a splňuje všechny standarty pro použití v automobilovém průmyslu (teplovzdorná, samozhášecí v případě požáru, vzdoruje všem olejům a jiným provozním kapalinám).

 

Balení obsahuje:

 • jednotku
 • odnímatelná kabeláž pro 3 až 4 válcové motory
 • SOS konektor  - lze během 1 minuty jednotku odpojit a uvést automobil do původního stavu.
 • CZ uživatelský a instalační návod

 

Technické Parametry:

rozměry d x š x v 77 x 52 x 24 mm

pouzdro

hliník

provozní teplota

-40°C až 90°C

Maximální délka prodloužení vstřiku

256%

vstupní pracovní napětí

5 až 18V

rozsah teplotního čidla

-50°C až 250°C

délka kabeláže

1160 mm

konektory kabeléže

Bosh EV1, Bosh EV6, Nippon Denso, Toyota, Honda a Delphi

nouzový dojezd

ano, SOS konektor

komunikační rozhraní

sériový port

 

Výhody jednotky FLEXCAR Professinal

 • schválená Ministerstvem Dopravy ČR pro přestavbu vozidla
 • prošla testy akreditované zkušebny Dekra
 • zapisuje se do technického průkazu jako změna paliva (Benzín + Ethanol E85)
 • lepší studené starty a spotřeba díky čidlům teploty a otáček vypočítává přesnou dávku pro vstřikování
 • nepoznáte že ji na autě máte nainstalovanou
 • kabeláž s konektory pro vstřiky je odnímatelná
 • je vyráběná v Německu se 100% kvalitou